O nás

Firma FolklorStyl s.r.o. vznikla v roce 2016 jako spojením fyzických osob spolupracujících do té doby na nových kolekcích folklorně laděných výrobků a provozující tuto činnost na webových stránkách www.folklorstyl.cz a www.folklornidrobnosti.cz. Za vznikem webových stránek folklorstyl.cz stojí Laďa Matuška původem z Boskovic a folklornidrobnosti.cz založila Veronika Krásná a společně s Magdalénou Rutarovou provozovali e-shop firmy Folklorní drobnosti Svéráz.A jak tomu v životě bývá přispěla ke spojení všech našich činností náhoda. Náhodné setkání při jedné z mnoha folklorních akcí nás tři svedlo dohromady a tak se teď každý můžeme více věnovat tomu co nás baví a společně tak pro vás vytvářet ještě lépe nové folklorně laděné produkty. 

Jsme tři folklorní nadšenci, kteří kroj oblékají už od mala a mimo krojovou chasu ve své rodné obci prošli i folklorními soubory.

FolklorStyl se zabývá především českou výrobou textilních produktů, které jsou inspirované folklorem z České republiky. 

Produkce firmy je rozdělena do dvou sekcí. 

A to:   FOLKLORSTYL SVÉRÁZ     a   FOLKLORSTYL PREMIUM 

FOLKLORSTYL SVÉRÁZ se zabývá výrobou volnočasového oblečení a doplňků. Mezi produkty patří trička dámské, pánské a dětské s výšivkou a nebo potiskem. V současné době si šijeme vlastní trička značky FolklorStyl. Některé z nabízených triček jsou ještě francouzské značky Sol´s.
Další produkty, které navrhujeme a šijeme jsou sukně a šaty.
Mezi doplňky zde najdete vyšívané tašky, polštáře a baťůžky, které jsou šité v naší firmě. Dalším doplňkem jsou ornamentové vývrtky a vyšívané záložky/visačky a také ručně šité brože.
V této sekci najdete i výrobky od našich dodavatelů. Mezi tyto výrobky patří například náušnice, omalovánky či vystřihovánky a mnohé další.

FOLKLORSTYL PREMIUM. Zde najdete produkty pro společenské události, ale i pro pracovní všední dny jak při business setkáních, tak při práci v kanceláři a jiných příležitostech každodenního života. S produkty PREMIUM se budete cítit přirozeně s lehkým nádechem tradic ve folklorním stylu. 
Nabízíme vám produkty v konfekčních velikostech, ale také společenskou módu šitou na míru. Oblíbené jsou především vyšívané pánské obleky a dámské kostýmky. Průběžně pracujeme na nových kolekcích kolekcí jak společenské módy, tak volnočasové a pracovní nebo lépe "business".

V roce 2016 jsme vám v květnu v Paláci šlechtičen v rámci Muzejní noci představili kolekci Vyšívané společenské módy. Tato kolekce vznikla ve spolupráci se studenty VOŠ v Brně. Jsou v ní vyšívané pánské obleky a košile i dámské kostýmky a halenky. Tato kolekce byla inspirovaná subregionem Podluží a jejich podmanivé výšivky vznikaly pod vedením Ivety Konečné.

V roce 2017 jsme na stejném místě představili podzimní kolekci, která vznikla také ve spolupráci se studenty VOŠ v Brně pod vedením návrháře Petra Kaloudy. V této kolekci jsou svetry a cardigany z úpletu, vyšívané pánské a dámské rifle a také trička s aplikacemi. Celá tato kolekce byla inspirovaná subregionem Kyjovsko.

Kdo je  FOLKLORSTYL?

Ing. Ladislav Matuška

Člen folklorního souboru Velen z Boskovic.
Absolvent VUT v Brně, fakulty podnikatelské.
Absolvent Školy folklorních tradic, kterou pořádá Národní ústav lidové kultury ve Strážnici.

Mgr. Magdaléna Němečková

Členka folklorního souboru Svéráz z Podluží. Organizátorka Krojový dílen na Podluží.
Absolventka Masarykovy univerzity v Brně, fakulta pedagogická.
Absolventka Školy folklorních tradic pořádaných Národním ústavem lidové kultury ze Strážnice.

 

Ing. Veronika Hrubá Krásná

Členka folklorního souboru Svéráz z Podluží. Organizátorka Krojových dílen na Podluží a krojového tvoření v Rakvicích.( Hanácké Slovácko)
Absolventka VUT v Brně, faktulta podnikatelská.
Frekventantka Školy folklorních tradic, kterou pořádá Národní ústav lidové kultury ve Strážnici.

 

Naše POSLÁNÍ:

Chceme uchovat bohatství našich předků a odkaz lidových tradic vložené umem tehdejších i současných řemeslníků do prvků folklórního oděvu. Usilujeme o to, aby nás prvky lidového kroje inspirovaly k nové tvorbě současného designu a realizace vkusného oděvu. Záleží nám na práci vložené do našich výrobků FolklorStyl. Snažíme se, aby způsob provedení a řemeslné zpracování pozitivně ovlivňovalo to, jak se v novém stylu budete cítit.

Snažíme o to, abychom všem vyznavačům folklorního stylu pomohli najít ten správný pocit sounáležitosti s jejich tradicemi, kdy si více uvědomují sebe sama v novém stylovém oblečení za rozumnou cenu. Odměnou je nám radostný pocit všech, kteří s naší pomocí našli svůj nový folklorní styl.